Ha legalább het pontot szerzel, akkor eléred az átlagos eredményt. Persze cél a tízből tíz pont!
Hiszen egy kérdés akkor könnyű, ha tudjuk rá a választ. Reméljük, számodra tíz könnyű kérdés szerepel ebben a kvízben. De ha legalább hat helyes választ adsz, már az is magáért beszél.
Népszerű könyves kvízünket egy kisebb szünet után folytatjuk. A többit is megtalálhatjátok a kultúra rovatban!
Ezúttal azoknak kedvezünk, akik a nehezebb kvízeket is szívesen fogadják. Ígérjük, feladjuk a leckét, de annál nagyobb lesz az öröm, ha sikerül magas pontszámot elérned.
Tíz pontot szerezhetsz, ha minden kérdésre tudod a helyes választ, de ha hat pontot érsz el, az már átlag feletti eredmény.
Nemrég készítettünk már egy ilyen kvízt magyar történelmi évszámokból, most itt van a folytatás, egyetemes történelmi évszámokkal. Ahogy az iskolában annak idején hallottuk, ezeket az évszámokat álmunkból felkeltve is tudnunk kell. Lássuk, mennyire emlékszel!
Tudod, mi a vízkeménység? Otthon vagy a magánhangzók világában? Jöhet egy kis zene és némi biológia? Akkor ne habozz, kattints legújabb műveltségi kvízünkre!
Tíz kérdésünk van, mindenféle témából, így műveltséged, tájékozottságod igazán széles tárházát fel kell vonultatnod, hogy minél több kérdésre helyesen válaszolhass.
Gejzír, rekreáció, szegregáció, és más kifejezések (kérdésenként három) várnak arra ebben a kvízben, hogy kiválaszd, melyik tudományterületekhez kötődnek.
Csak három kérdés a tízből: Miért ragasztottak a francia nők szépségtapaszt az arcukra?, Hogyan követik egymást a naptárban a fagyosszentek?, Melyik országban található Európa legnagyobb vízesése?
Copyright © 2016 Szavazó | Minden jog fenntartva | Impresszum | Adatvédelemi nyilatkozat | Moderációs alapelvek